Aktuality

News

Koronavirus: Co by měli vědět přeshraniční pracovníci z Česka a Polska, kteří pracují v Německu

1) Pro přeshraniční pracovníky, kteří bydlí v Česku nebo Polsku a pracují u zaměstnavatele v Sasku, jsme sestavili několik důležitých otázek a odpovědí. Doporučujeme vám sledovat aktuální vývoj situace jak v zemi, v níž pracujete, tak i v zemi, v níž bydlíte. Více informace najdete zde – link na internetovou stránku německých odborových svazů v Sasku (DGB Sachsen)

2) Informace o mimořádné opatření Ministerstva vnitra o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic České republiky najdete tady.  

Najdete tam taky formulář pro osoby prokazatelně pravidelně překračující vnitřní hranice, zejména pendleři, které mohou hranice překračovat také v místech a v době uvedené na stránce Ministerstva vnitra.

Read more …

Leták "mládež na start"

Ulotka "młodzi na start": Informacje na temat międzynarodowych i niemieckich programów staży i praktyk, a także stowarzyszeń oferujących programy wymiany lub staży. Stan na listopad 2016 r.   

Flugblatt "Jugend an den Start": Informationen zum Thema internationale und deutsche Programme für Jobs und Praktika, sowie Anlaufstellen für Austauschprogramme oder Praktika. Stand: November 2016

http://www.eures-triregio.eu/files/inhaltsgrafiken/downloads/informationen/ulotka_mlodzi%20na%20start.pdf

Read more …